FeelWorld FVM215-1000, Monitor Broadcast 21.5", 1000 cd/m², 4K60, HDMI & 3G-SDI, V-Mount
FeelWorld
GTIN: 6971863819068
Mergi la magazinVivomag
Descriere
Monitor Broadcast FeelWorld FVM215-1000 21.5", 1000 cd/m², 4K60, HDMI & 3G-SDI, V-Mount Ecran IPS LCD de 21.5" , cu rezoluție 1920 x 1080 Luminozitate ridicată de 1000 cd/m² , ideală pentru utilizare în exterior Suportă intrări DCI/UHD 4K60 Intrări/ieșiri HDMI & 3G-SDI Placă de baterie V-Mount integrată Unghi de vizualizare larg de 178/178° Suportă încărcarea de 32 de LUT-uri 3D personalizate prin USB Carcasă durabilă din aluminiu și suport VESA pentru montare Funcții încorporate de analiză a imaginii, difuzor și ieșire pentru căști Monitorul broadcast FVM215-1000 21.5" High-Bright de la FeelWorld este un afișaj profesional pentru producții 4K, proiectat cu un suport de birou, precum și cu o montură VESA pe spate pentru montare opțională pe braț sau pe perete . Acesta dispune de 11 limbi încorporate pentru producții la nivel mondial și poate fi alimentat folosind baterie sau curent de la rețea. Ecran cu Luminozitate Ridicată Afișajul are o luminozitate ridicată de 1000 cd/m² , astfel încât poate fi vizualizat clar în interior sau în exterior . Alte caracteristici includ o rezoluție de 1920 x 1080 , o adâncime de culoare de 8 biți, un raport de contrast de 1000:1 și un unghi de vizualizare larg de 178° . Monitorul este calibrat din fabrică folosind software-ul profesional Calman pentru o reproducere precisă a culorilor. Intrări/Ieșiri Afișajul dispune de o intrare 3G-SDI și două intrări HDMI , cu o ieșire SDI și două ieșiri HDMI . O ieșire audio analogică de 3.5mm oferă sunet . O intrare USB-A pe spate îți permite să încarci LUT-uri personalizate pentru monitorizare live cine LUT, precum și actualizări de firmware. Alimentare și Șasiu Monitorul este alimentat de placa de baterie V-Mount integrată, intrarea XLR cu 4 pini sau intrarea de alimentare tip barrel . Carcasa sa durabilă din aluminiu îl face suficient de rezistent pentru utilizare pe teren și poate fi montat pe un braț de monitor sau pe un suport de perete utilizând modelul VESA de 100 x 100 mm de pe spate. Suport pentru LUT-uri 3D personalizate Monitorul dispune de o funcție de încărcare a LUT-urilor 3D personalizate care facilitează calibrarea culorilor și fluxul de lucru . Poți utiliza fișiere log încorporate sau poți încărca propriile fișiere .cube pentru a-ți defini propriul stil cinematic creativ . Poți importa și stoca până la 32 de LUT-uri 3D personalizate prin portul USB-A de pe spatele monitorului. Funcții de Analiză a Imaginii Numeroase instrumente de analiză a imaginii sunt încorporate în monitor și pot fi atribuite butoanelor de funcție de pe față . Acestea includ: asistență la focalizare, verificare câmp, culori false, supraexpunere, afișare timecode, afișare contor audio pe 16 canale, imagine-în-imagine (PiP), overscan, mod anamorpic, pixel-to-pixel, markere centru/raport/siguranță, raport de aspect, histogramă, freeze imagine, zoom, rotație și selecție gamma. Specificații tehnice Dimensiune Display: 21.5" / 54.6 cm Rezoluție Nativă: 1920 x 1080 Ecran Tactil: Nu Suport HDR: Nu I/O Video: 2x Intrare HDMI 2.0, 2x Ieșire HDMI 2.0, 1x Intrare BNC (3G-SDI), 1x Ieșire BNC (3G-SDI) Format Video: UHD 4K până la 60 fps, DCI 4K la 24 fps, 1080p până la 60 fps (atât prin HDMI, cât și prin SDI) Baterie: 1x V-Mount pe placă fixă Consum de Energie: 52 W (Maxim) Display Tip Panou: IPS-Type LCD Luminozitate Maximă: 1000 nits / cd/m² Raport de Contrast: 1000:1 Unghi de Vizualizare: Orizontal: 178°, Vertical: 178° Suport Culoare: 16.7 Milioane de Culori (8-Bit) Intrări/Ieșiri Audio I/O: 1x Ieșire căști 1/8" / 3.5 mm I/O Alimentare: 1x Intrare XLR cu 4 pini, 1x Intrare Barrel (12 VDC / 5 A) Alt I/O: 1x USB-A (Firmware/Încărcare LUT) Montare Model Găuri de Montare VESA: 100 x 100 mm General Material Construcție: Aluminiu Dimensiuni: 511.6 x 345 x 21.8 mm Greutate: 4.28 kg Conținutul cutiei 1 x Monitor Broadcast FeelWorld FVM215-1000 21.5" High-Bright 1 x Adaptor de Alimentare 1 x Placă de Baterie V-Mount 1 x Cablu Micro-HDMI 1 x Cablu HDMI 1 x Cablu SDI