Fervex raceala si gripa pentru adulti, 500mg/200mg/25mg, 8 plicuri, Upsa
UPSA

Fervex raceala si gripa pentru adulti, 500mg/200mg/25mg, 8 plicuri, Upsa

GTIN: 3585550035063

23.99 RON

de la 2 oferte

Mergi la magazinDrogheria Hara

Compară oferte (2 oferte)

MagazinPrețLivrareDisponibilitate

Drogheria Hara

drogheriahara.ro

23.99 RONLivrare gratuităIn StockMergi la magazin

Remedium Farm

remediumfarm.ro

27.50 RONLivrare gratuităIn StockMergi la magazin

Descriere

Fervex raceala si gripa pentru adulti, 500mg/200mg/25mg, 8 plicuri, Upsa Tratamentul simptomatic al racelilor comune, rinitelor alergice si vasomotorii, starilor gripale. Beneficii: Pentru ameliorarea stranutului si a secretiei nazale apoase. Pentru ameliorarea inflamatiei la nivelul mucoaselor (nazala si sinusala). Pentru ameliorarea febrei. Pentru ameliorarea durerilor de cap si musculare. Ingrediente: Substantele active sunt: paracetamol, acid ascorbic si maleat de feniramina. Fiecare plic cu granule pentru solutie orala contine paracetamol 500 mg, acid ascorbic 200 mg si maleat de feniramina 25 mg. Mod de utilizare: Adulti (peste 15 ani)- 1 plic de 2-3 ori/zi. Intervalul intre 2 administrari trebuie sa fie de minim 4 ore. In insuficienta severa, intervalul intre administrari trebuie sa fie de minim 8 ore. Medicamentul se va administra cu o cantitate suficienta de apa rece. Precautii: Inainte sa utilizati Fervex raceala si gripa pentru adulti, adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului. Conditii de pastrare: A se pastra la temperaturi sub 25°C, in ambalajul original. Prezentare: 8 plicuri