Modafen raceala si gripa 200mg/30mg, 24 comprimate, Stada
STADA

Modafen raceala si gripa 200mg/30mg, 24 comprimate, Stada

GTIN: 4011548039182

26.99 RON

de la 2 oferte

Mergi la magazinDrogheria Hara

Compară oferte (2 oferte)

MagazinPrețLivrareDisponibilitate

Drogheria Hara

drogheriahara.ro

26.99 RONLivrare gratuităIn StockMergi la magazin

Remedium Farm

remediumfarm.ro

27.00 RONLivrare gratuităIn StockMergi la magazin

Descriere

Modafen raceala si gripa 200mg/30mg, 24 comprimate, Stada Modafen, cu putere dubla impotriva simptomelor de raceala si gripa. Modafen 200 mg/30 mg este indicat pentru ameliorarea temporara a simptomelor asociate gripei si racelii: congestie nazala si sinusala, cefalee, febra, dureri in gat, dureri musculare si articulare. Compozitie: Un comprimat filmat contine ibuprofen 200 mg si clorhidrat de pseudoefedrina 30 mg. Excipient cu efect cunoscut: fiecare comprimat filmat contine lactoza monohidrat 155,303 mg. Un comprimat filmat contine ibuprofen 200 mg si clorhidrat de pseudoefedrina 30 mg. Excipient cu efect cunoscut: fiecare comprimat filmat contine lactoza monohidrat 155,303 mg. Lista tuturor excipientilor: Nucleu:Lactoza monohidrat ,Amidon din porumb ,Celuloza microcristalina ,Amidon de porumb pregelatinizat ,Amidonglicolat de sodiu (tip C) ,Laurilsulfat de sodiu ,Povidona K25 ,Acid stearic ,Dioxid de siliciu coloidal anhidru 15. Film: Hipromeloza 2910/3 ,Talc ,Dioxid de titan (E 171) ,Macrogol 6000 ,Simeticona emulsie SE4. Mod de utilizare: Adulti si adolescenti cu varsta peste 12 ani (≥ 40 kg): Doza initiala este de 1-2 comprimate filmate, ulterior, daca este cazul, pot fi utilizate doze suplimentare de 1-2 comprimate filmate la fiecare 4-6 ore. Intervalul dintre administrarea dozelor trebuie stabilit in functie de simptomele observate si de doza zilnica maxima recomandata. Nu trebuie depasita o doza zilnica maxima de 6 comprimate filmate (1200 mg ibuprofen). Daca la adolescenti (cu varsta peste 12 ani) este necesar ca acest medicament sa fie administrat mai mult de 3 zile sau daca simptomele se agraveaza, trebuie sa se adreseze unui medic. Daca la adulti este necesar ca acest medicament sa fie administrat mai mult de 3 zile pentru febra sau mai mult de 4 zile pentru calmarea durerilor, sau daca simptomele se agraveaza sau persista, pacientul trebuie avertizat sa se adreseze unui medic pentru reevaluarea diagnosticului si tratamentului. Prezentare: 24 comprimate