Pachet apartament cu 3 camere, centrala termica pe gaz in condensare Motan Condens KPlus C38GC20V1, 20 kW, Calorifere, Termostat Wireless, Set
Motan
GTIN: 9799739207538
Mergi la magazinDolinex
Descriere
Pachet apartament cu 3 camere, centrala termica pe gaz in condensare Motan Condens KPlus C38GC20V1, 20 kW, Calorifere, Termostat Wireless, Set robineti tur/retur, Kit evacuare inclus si Kit complet armaturi montaj Pachetul contine : 1 x CENTRALA MOTAN CONDENS KPLUS 20KW S 1 x TERMOSTAT WIRELESS SENNA 270 RF 1 x KIT EVACUARE CENTRALA 1 x RADIATOR KOPH E 22/600/1400 1 x RADIATOR KOPH E 22/600/1200 1 x RADIATOR KOPH 22/600/1000 1 x RADIATOR KOPH 22/600/600 1 x RADIATOR BAIE KOPH 500/1000 DREPT 5 x ROB.TUR 1/2 HERZ 5 x ROB.RETUR 1/2 HERZ 1 x KIT COMPLET ARMATURI MONTAJ CENTRALA MOTAN *Kit-ul complet armaturi montaj centrala contine: 2 x ROB.BILA OL.1/2 HERZ NR.2 1 x ROB.BILA OL.3/4 HERZ NR.2 1 x FILTRU MAGNETIC 1/2 EVP 2 x NI.NIPLU 1/2 TERMAX A10 1 x NI.COT 1/2 NR.1 TERMAX A27 1 x FILTRU Y 1/2 1 x RACORD INOX GAZ 3/4 30-60 IZ. TERMAX 1 x REGULATOR GAZ FILTRU 3/4 TERMAX Noul schimbator de caldura ce echipeaza centrala CONDENS KPLUS, este un schimbator de caldura integrat si compact, cu o singura serpentina din otel inoxidabil, cu sectiune ovala. Schimbatorul de caldura este compus dintr-o camera de ardere cu o zona de ardere, o zona de condensare si un disc metalic izolat, care separa cele doua zone. ✔️ Avantajele schimbatorului de caldura cu o singura serpentina: Autocuratare - pentru a evita acumularea murdariei si a resturilor, in special in cazul inlocuirilor de centrala. Debitul este uniform distribuit printr-o singura serpentina asigurand astfel un transfer eficient de caldura. Se obtin performante deosebite in controlul presiunii apei prin sectiunea mare a serpentinei; Numar minim de piese componente; Eficienta ridicata si rezistenta in timp; Otel Inoxidabil - rezistenta superioara la coroziune; Fara suduri Avantaje client: Modelul de top din cadrul gamei de centrale termice MOTAN; Friendly enviroment - in timpul functionarii emite cantitati semnificativ reduse de NOx, CO si CO2 - Clasa NOx 5; Proiectata si construita pentru eficienta si economie maxima in functionare conform ultimelor cerinte legislative europene; Posibilitatea de conectare a unui crono-termostat, si/sau senzor exterior de temperatura; Schimbator principal de caldura din OTEL INOXIDABIL. ⚙️ Caracteristici tehnice centala termica: Eficienta energetica : **** (dir. 92/42/CEE) Tip gaz utilizat : G20-12H Tiraj: fortat Clasa NOx : 5 Putere nominala : 22.5 kW (condensare) la 50/30°C Randament termic : 97% la 80/60 grdC si 105% la 50/30°C Consum combustibil : 2.38 Nmc/h Presiune nominala gaz : 20 mbar Presiune circuit termoficare : 0.8 – 3 bar Temperatura reglare termoficare: 30 – 80°C Temperatura reglare ACM : 35 – 55°C Debit apa calda menajera : 12.1 l/min (Dt=30°C) Eficienta energetica ACM : A, profil sarcina XL Inaltime : 750 mm Latine : 400 mm Adancime : 305 mm Greutate : 31 kg