Pachet centrala termica pe gaz in condensare Motan Condens KPlus C38GC20V1, 20 kW, incalzire si ACM, Termostat wireless SENNA 270 RF, Robineti si
Motan
GTIN: 9799739208191
Mergi la magazinDolinex
Descriere
Pachet centrala termica pe gaz in condensare Motan Condens KPlus C38GC20V1, 20 kW, incalzire si ACM, Termostat wireless SENNA 270 RF, Robineti si Filtru antimagnetita Pachetul contine : 1 x CENTRALA MOTAN CONDENS KPLUS 20KW 1 x TERMOSTAT SENNA 270 RF 1 x KIT EVACUARE 1 x FILTRU ANTIMAGNETITA 3/4 CAPAC PLASTIC ERMETIQ FHP34 2 x ROB.BILA OL.3/4 NR.2 KOPH 2 x ROB.BILA OL.1/2 NR.2 KOPH Noul schimbator de caldura ce echipeaza centrala CONDENS KPLUS, este un schimbator de caldura integrat si compact, cu o singura serpentina din otel inoxidabil, cu sectiune ovala. Schimbatorul de caldura este compus dintr-o camera de ardere cu o zona de ardere, o zona de condensare si un disc metalic izolat, care separa cele doua zone. ✔️ Avantajele schimbatorului de caldura cu o singura serpentina: Autocuratare - pentru a evita acumularea murdariei si a resturilor, in special in cazul inlocuirilor de centrala. Debitul este uniform distribuit printr-o singura serpentina asigurand astfel un transfer eficient de caldura. Se obtin performante deosebite in controlul presiunii apei prin sectiunea mare a serpentinei; Numar minim de piese componente; Eficienta ridicata si rezistenta in timp; Otel Inoxidabil - rezistenta superioara la coroziune; Fara suduri Avantaje client: Modelul de top din cadrul gamei de centrale termice MOTAN; Friendly enviroment - in timpul functionarii emite cantitati semnificativ reduse de NOx, CO si CO2 - Clasa NOx 5; Proiectata si construita pentru eficienta si economie maxima in functionare conform ultimelor cerinte legislative europene; Posibilitatea de conectare a unui crono-termostat, si/sau senzor exterior de temperatura; Schimbator principal de caldura din OTEL INOXIDABIL. ⚙️ Caracteristici tehnice centala termica: Eficienta energetica : **** (dir. 92/42/CEE) Tip gaz utilizat : G20-12H Tiraj: fortat Clasa NOx : 5 Putere nominala : 22.5 kW (condensare) la 50/30°C Randament termic : 97% la 80/60 grdC si 105% la 50/30°C Consum combustibil : 2.38 Nmc/h Presiune nominala gaz : 20 mbar Presiune circuit termoficare : 0.8 – 3 bar Temperatura reglare termoficare: 30 – 80°C Temperatura reglare ACM : 35 – 55°C Debit apa calda menajera : 12.1 l/min (Dt=30°C) Eficienta energetica ACM : A, profil sarcina XL Inaltime : 750 mm Latine : 400 mm Adancime : 305 mm Greutate : 31 kg